Jak bojovat proti stresu

Jste zavaleni nekonečnými úkoly, povinnostmi, hoří vám termíny a máte spoustu starostí v různých oblastech? Takový nemalý příliv stresu může mít neblahý dopad na váš organismus. Krátkodobý stres může být kupodivu pro lidský organismus prospěšný, ovšem ten dlouhodobý už nikoliv. Takový krátkodobý stres je pozitivně motivující v tom smyslu, že vás motivuje k vyšší výkonnosti a lepším výsledkům. Důsledkem dlouhodobého stresu a nervového vypětí naopak může být snížená imunita, migrény, deprese nebo až dokonce celkový kolaps organismu.
dívka ve shonu
Častokrát tak hlavní příčinou vašich různých zdravotních problémů může být právě déletrvající stres. Nenechte se stresem zcela pohltit a začněte proti němu bojovat. Dělejte si v práci přestávky, projděte se, protáhněte se. Pravidelně odpočítejte, pobývejte na čerstvém vzduchu tak často, jak je to jen možné, dbejte na správnou životosprávu a naučte se pravidelně relaxovat a umět vypnout. To jsou základní kroky k tomu, abyste účinněji dokázali odolávat stresovým situacím a přemíře povinností a různých problémů. Snadno tak můžete zlepšit vaši odolnost vůči stresu.
řvoucí mladík
Proti stresu můžete také bojovat jídlem. Nezní to skvěle, že když jste ve stresu, stačí se najíst a hned vám bude lépe a budete odolnější vůči stresu? Musíte jen ale vědět, po jakých potravinách sáhnout. A které potraviny vám nejvíce pomohou bojovat se stresem? Pokud jste ve stresu, nervózní a rozčilení, dejte si banány. Toto oblíbené exotické ovoce totiž obsahuje draslík a hořčík, který blahodárně působí na vaše nervy a pomohou vám tak účinně bojovat se stresem. Další potravinou, která vám pomůže zvládnout stres jsou meruňky, pomeranče nebo také avokádo. Díky konzumaci těchto potravin nebude stres v takové míře ohrožovat vaše zdraví, a i vy sami se budete cítit mnohem lépe.