Kam zavítat v Podkrkonoší

Turistická oblast Podkrkonoší je součástí turistického regionu Krkonoše a Podkrkonoší. Jak z názvu vyplývá, jedná se o podhůří Krkonoš, tudíž se zde nachází již mírnější i strmější kopečky a je to ideální oblast pro turistiku a cykloturistiku, i pro milovníky kultury. Každý si tu přijde na své. Památek je zde bezpočet a najdete zde i dostatek vyžití pro malé i větší děti. Jmenujme si alespoň ty nejdůležitější a nejznámější.
hlava žirafy

Oblíbené cíle v Podkrkonoší

·         Dvůr Králové nad Labem
Město je asi nejznámější díky ZOO světového významu. Hlavní atrakcí v ní je velké safari, které lze projet ve vlastních autech, safaribusech nebo elektromobilech. Součástí ZOO je i Safarikemp, kde se lze ubytovat ve vlastních stanech, bungalovech nebo domech ve větvích stromů. Může to být ideální výchozí bod pro Vaše výlety do okolí a krásné a tak trochu dobrodružné prostředí pro děti. Ve Dvoře se nachází také mnoho stavebních památek.
·         Přehrada Les Království
Nachází se nedaleko Dvora Králové a je ideálním cílem pro pěší turistiku. Její romantický a pohádkový vzhled láká zamilované a rodiny s dětmi. Občerstvení zajištěno.
·         Lázně Bělohrad
Ať si již chcete odpočinout v lázních nebo jen vyrazit na výlet, Bělohrad Vás jistě uspokojí. Krásná je procházka kolem rybníka Pardoubek, který je lemován hřišti a dřevěnými sochami nebo lázeňským parkem zvaným Bažantnice.
·         Hospital Kuks
Asi nejznámější a nejnavštěvovanější památka v regionu. Barokní památka prošla rozsáhlou rekonstrukcí a koná se zde celý rok mnoho akcí. Můžete si tam dojet i vlakem a projít se do nedalekého Braunova Betléma. Je známý sochami Matyáše Brauna, které znázorňují ctnosti a neřesti a jejich originály můžete obdivovat v místním lapidáriu.
známý Kuks
·         Braunův Betlém
Komplex plastik a reliéfů od Matyáše Brauna, který se nachází v lese asi 3 km od Kuksu. Vede k němu naučná stezka. Pochází z 1. poloviny 18. Století.
·         Hořice
Město kamenné krásy se spoustou soch na vrchu Gothard, krásným hřbitovním portálem a vyhlídkovou věží – Masarykova věž samostatnosti.
·         Hrad Pecka