Kde bychom byli bez peněz?

Lidé potřebují peníze. Stůj co stůj. Potřebují je k tomu, aby si za ně kupovali všechno zboží, které ke své normální existenci potřebují, potřebují je k tomu, aby jimi hradili služby, které jsou jim poskytovány a bez kterých by také často nebyl normální život možný, a potřebují je třeba i k tomu, aby si je našetřili na později pro případ, že by jich jednou bylo zapotřebí víc, než kolik se právě vydělá.

Lidé se zkrátka bez peněz neobejdou. A tudíž činí obvykle něco, co přináší zisk, pracují, podnikají, pobírají penzi nebo nějaké ty sociální dávky, zkouší štěstí v loterii… A někdy díky tomuto počínání získávají dost finančních prostředků na to, aby normálně žili. Někdy ale také nikoliv.

americké dolary

I když se někdo snaží vydělat si na živobytí, nejednou se mu to z nějakého důvodů nepodaří. Nízký výdělek, výpadek příjmu, ztráta zaměstnání, podnikatelský neúspěch, nečekané vysoké výdaje a podobně mohou stát za tím, že se jeden ocitne ve finanční tísni. V problémech, které mohou někdy v životě potkat vlastně kohokoliv z nás.

A co potom? Potom může být skvělým pomocníkem třeba nějaká půjčka. Jistě, jedná se jenom o dočasnou pomoc, která se musí následně zase splatit, ale i to může být užitečné. Díky půjčce může člověk zaplatit za to, na co by jinak neměl, může normálně žít, a pokud vše dodatečně vrátí, je po problémech.

dolary v truhličce

Když si pak chce někdo půjčit, podnikatel stejně jako spotřebitel, může být jeho volbou i hypotéka bez registru. Tato forma půjčky od nebankovní společnosti se může hodit především těm, kteří mají zásadní problémy, a to proto, že se zde díky záruce řádného splácení v podobě zástavy nemovitosti nemusí nezbytně prokazovat zase až tak vysoké příjmy, čisté registry dlužníků a jiné přednosti, jež lidé v nouzi nemívají. A proto u těchto nebankovních hypoték uspějí i ti, jimž by třeba nikde jinde nepůjčili. A i ti tak mohou normálně žít.