Kvalitní zvuk vždy a všude


Co je vlastně reproduktor
Co to vlastně znamená „aktivní reproduktor“? Jeho součástí je zesilovač (aktivní prvek), z toho odvozen název „aktivní“. Souprava je skupina reproduktorů. Reproduktory se využívají především k počítačům, jsou určeny jak do malých, tak i velkých místností, např. do kin či na diskotéky. Pro přenos vysokých a středních frekvencí se používají celopásmové reproduktory. Aktivní reproduktor se zabudovaným zesilovačem se jednoduše připojí pomocí kabelu ke zdroji, využívá se hlavně u počítačů, u MP3 přehrávačů a studiových monitorů. Pasivní reproduktor funguje na principu připojení ke zdroji zvuku (televizor), z něhož pak vede signál do zesilovače, poté vychází z reproduktoru.
dj mixér
Ceny a typy
Ceny se pohybují od 2 200,- Kč, dražší soustava vás může vyjít až na 310 000,- Kč.
Typy soustav
-jednopásmová
-jeden a půlpásmová
-dvoupásmová
-dvou a půlpásmová
-třípásmová
-tří a půlpásmová
-čtyřpásmová
-vícepásmová
Vzhledem k tomu, že není jednoduché vyrobit reproduktor k pokrytí celého spektra, výrobci to vyřešili tím, že akustické spektrum rozdělili na několik pásem, v tomto případě se však musí použít více reproduktorů, častá je pak konstrukce systémů o dvou basových měničích. Negativem u této varianty pak může být horší kvalita zvuku.
reproduktor
Kam s ním
Pokud jde o velikost, výhodou reproduktorů je jejich mobilita a skladnost, při přenášení využijete obal, u velké části typů je možné bezdrátové připojení díky bluetooth.
Součástí reproduktoru je i digitální tuner, pořadatelé večírků využijí vstup pro mikrofon a kytaru, karaoke či světelné efekty.
Pokud se při výběru reproduktoru nemůžete rozhodnout, výběr vám jistě usnadní testy a recenze. Jako u ostatní elektroniky či jiných výrobků, ani zde není pravidlem, že čím více zaplatíte, tím bude reproduktor kvalitnější a zvuk z něho vycházející kvalitnější, vyšší výkon a lepší zvuk poskytne i levnější model.