Minimalismus

Ve většině vyspělých zemí se základní komfort stal běžným až nedostatečným. Obklopujeme se věcmi, které nepotřebujeme a leckdy ani nechceme. Hromadíme vše co je dostupné. Velice často ani nevíme proč. Vždy najdeme omluvu pro své rozhodnutí. Pokud jste takto šťastní a nechcete nic měnit, jste svobodný člověk, a je vaše právo žít způsobem jaký si vyberete. Pokud hledáte alternativu, tak možná je čas se nad tím zamyslet. Minimalismus je jeden z moderních stylů života.  Lidé se zde obklopují pouze věcmi, které mají opravdovou hodnotu nebo jsou nezbytné pro život. Neexistuje však přesný počet či seznam. Každý máme jiné priority a potřeby. A nakonec vždy nejvíce záleží na vás a vašich pocitech.
mlsání u tabletu 
Mnoho celebrit žije tímto stylem. Například Mark Zuckerberk vysvětlil proč nosí stejné tričko každý den, nechce ztrácet čas vybíráním oblečení. Dalším příkladem je Steve Jobs, který žil podle těchto zásad, protože věřil, že k životu potřebuje jen málo. Pokud váš mozek oprostíte od takového množství rozhodnutí budete moci tuto energii uplatnit jinde. Minimalismus výrazně ovlivní vaši psychiku. Náš život ovlivňuje veliké množství stresu. Stres spojený s množstvím věcí, které vlastníme. Příliš mnoho možností, neustálé rozhodování a nekonečný úklid.
Největší krok pro ženy a možná i některé muže bude šatník. Láska k nakupování nemusí vždy znamenat problém. Využijte svůj čas a znalosti efektivně. Hledejte ty nejlepší a nejkvalitnější kousky.
 
Výhody této změny?
 
Méně věcí se rychleji uklízí. Máte větší přehled nad tím, kde co máte. Netrávíte drahocenný čas vybíráním z mnoha možností.
 
Ptáte se proč?
Asi přemýšlíte proč byste měli omezovat svůj komfort. Opravdu to množství zbytečností, které nepoužíváte znamená vaše pohodlí? Zamyslete se, jak jednoduchá by mohla být příprava oblečení na druhý den. V první chvíli neřešíme počet, ale kvalitu a užitečnost. Budete mít šatník složen pouze z kusů oblečení, které milujete.
 
 schody u kuchyně
 
 
Jak začít? Je to jednoduché.
 
Zamyslete se nad jednotlivými kusy oblečení. Oblečení, které vy pouze skladujete může pomoci někomu v nouzi pokud ho darujete. Drahé kousky, které nechcete darovat? Existuje mnoho webových stránek, kde můžete nabízet a získat část své investice zpět. Dělejte malé krůčky a soustřeďte se na to jak se cítíte. Cílem je zjednodušit svůj život, ne zkomplikovat, proto žádné velké změny hned na začátku.
 
Myslete na to, že jakoukoliv změnu děláte pro sebe. Na vás, vašem zdraví a štěstí záleží nejvíce a proto se nenechte odradit negativním okolím.