Nové WIN 10

Samozřejmě, že nebudou celé nové Win desítky, ale bude to jen další update. Tento má být pořádně velký (velký z pohledu „tvůrců“ nebo z pohledu spotřebitele-uživatele?) a chystá se na letošní jaro (2018). Někteří pisatelé se domnívají, že snad již březen letošního roku. Kdy to bude přesně se ještě neví. Podívejme se ve zkratce, co nový update se jménem Redstone 4 přinese.
ikona windows
Hello
To by mělo mít přístupnější nastavení než ve starší verzi, kde bylo ukryto hluboko v PC. Nyní by se funkce nastavení uvítací obrazovky měla objevit hned na ní.
Soukromí
Součástí nastavení bude možnost mazání historie každého jednotlivého požadavku.
UWP (Univerzální platforma Windows)
Zde bude možnost měnit posuvníky. Tedy jejich velikost.
Focus asists
Ten nahradí „období klidu“ (kde to proboha je?) Prostě tato funkce vypne všechna upozorňování, která si v menu této služby nastavíte. To když se nechcete nechat rušit.
moderní pracoviště
Timeline
Tohle má být údajně ta nej věc v systému Redstone 4. Totiž tato funkce umožní hodinu co hodinu promazávat informace, aby jimi uživatel nebyl zahlcen. A pak ještě můžete synchronizovat aktivity pře cloud.
Font
Přibude možnost nastavení. Měly by přibýt i noví, které budou k dohledání ve storu.
Tak skutečně nevím, kolik běžných uživatelů zajásá nad těmito velezbytečnostmi. Já osobně jistě ani jednu nevyužiji. Podle mého se to hodí tak pro mini firmy a snad pro některé odborně zaměřené uživatele. Tito novinky jistě uvítají s otevřenou náručí. Mně jsou však tvrdě k nepotřebě a domnívám se, že spousta uživatelů ani netuší, co některé funkce znamenají. Znám spousty lidí, kteří si WIN nijak neupravují a tovární nastavení jim vyhovuje. Ale zase na druhou stranu musím uznat, že pro někoho mohou být tyto funkce užitečné a bude je používat.
Pokud novinky využijete, tak se máte nač těšit. My, obyčejní smrtelníci si počkáme na update jiný, který jistě přinese další změny. Doufejme, že k lepšímu.