Srpen a září v Africe: kam vyrazit a co tam vidět?

Nejlepší je, když si v parku půjčte terénní vůz a vydáte se po vyznačených stezkách. Projeďte si největší národní parky podle svého, vyhledejte svá místa, odkud budete pozorovat zdánlivě nekonečná stáda kopytnatců a mnohé zvěře ve volné přírodě.

Velká migrace
Největším tahákem v létě do Afriky je možnost pozorování tzv. velké migrace. Podle cestovatelů a milovníků divoké zvěře, a hlavně africké savany, se jedná o jeden z divů světa ve volné přírodě. Podle těch, kteří se na safari vydávají pravidelně, je velká migrace tím největším vrcholem celého safari, nejkrásnější podívaná celého roku.
·         Tato migrace probíhá v Masai Mara a Serengeti. Z těchto dvou největší ch parků můžete migraci pozorovat nejlépe.
·         Nejlepší je, že se nemůže stát, že by zde bylo více lidí než zvěře, prostory, kde je možné se ubytovat, jsou velice omezené.
·         Navíc je prostor, na kterém migrace probíhá, tak obrovský, že se zde lidé v několika vozech snadno ztratí.
·         Můžete zde pozorovat více než dva miliony kusů zvířat. Největší jsou stáda pakoní, zeber, gazel a antilop.
·         Nezapomeňte, že na ty nejlepší zážitky se musí čekat. Pokud chcete spatřit například krokodýla, jak loví pakoně, musíte mnohdy stát na místě několik hodin.

Vyrazte do Tanzanie do parku Serengeti nebo do keňské oblasti Masai Mara. Navštivte v Keni Amboseli nebo jezero Nakuru, oblast Samburu s možností ubytování v korunách stromů nebo třeba Mount Kenya. Pokud se vydáte do Tanzanie, zkombinujte safari s pobytem na ostrově Zanzibar.

Je libo zkombinovat safari i s jinými zážitky?

Navštivte také Jihoafrickou republiku. Můžete tady pozorovat nejenom tučňáky, ale také se vydat na výlet do Dračích hor a prozkoumat zdejší přírodu, které v tamních jarních měsících překrásně kvete. Můžete pozorovat vodopády a vydat se na pěší túry ke stolové hoře. Jarní Kapské město je také zážitek na celý život.