Vyberte podlahu do kuchyně, která vydrží spoustu let!

Podlaha do kuchyně je kapitola sama o sobě. Jakou podlahu vybrat, abychom se nemuseli obávat rozlité vody nebo padající skleničky? Stejně tak, abychom jí nemuseli co druhý den uklízet? V tomto případě zvolte prakticky a pořiďte si podlahovou krytinu, která bude odolná vůči vodě nebo mechanickému poškození a přitom z ní nebude sálat chlad.
kuchyň s ostrůvkem
 
Pokud zvolíte dřevěné podlahy, tady se mějte na pozoru. Dřevěné nebo laminátové povrchy se totiž příliš nesnesou s vodou a při větším množství rozlité vody mohou velmi snadno nabobtnat. Stejně tak na ně musíte bát opatrní i při samotném čištění, rozhodně se nepohodnou ani s chemikáliemi. Zkrátka řečeno, pokud vsadíte na dřevěné podlahy, bude to každodenní boj.
 
Voda – postrach podlah
Nehody v domácnostech nejsou nic neobvyklého, o to víc, pokud se jedná o kuchyni. Pokud chcete vsadit na jistotu, dejte přednost dlažbě. Dlažba a voda si budou dobře rozumět a katastrofa je už předem zažehnána. Možná jenom dávat pozor na vlhký povrch, kdy by snadno mohlo dojít k úrazu. To se dá ale velmi snadno vyřešit protiskluzovou úpravou. Pokud se rozhodnete dát dlažbě zelenou, zaměřte se na výrobky, které jsou odolné vůči nárazu. Jedinou nevýhodou, která by vás mohla při výběru zarazit je chlad. Vše ale můžete velmi snadno vyřešit podlahovým topením.
velká mísa na stole
 
Pro nešikovné jedince
Pokud vám každou chvilku něco upadne na zem, popřemýšlejte o nerozbitném vinylu. Jedná se o umělý materiál, který má podobné vlastnosti jako plovoucí podlaha se zámkovým spojem, lepených dílců nebo vinylu, který je speciálně měkčený a dodávaný v pásech.
 
Hluboko do kapsy
Pokud patříte mezi jedince, kteří si mohou dopřát víc než obyčejní smrtelníci, volte kvalitní laminátové podlahy, které jsou odolné vůči zátěži i poškození. Ovšem za kvalitu si budete muset něco připlatit, cenový rozdíl může být třeba i několik set korun za m2.