Čas volna se blíží

Někteří poznávají rádi nová místa, jiní se zase vracejí do svých osvědčených destinací jak v České republice, tak v zahraničí, spousta lidí tráví čas na chatě či chalupě, tedy na místech jim dobře známých.

jezero como

Zkuste něco nového a exotického

Pro ty, kteří hledají něco nového a nevšedního a nebojí se sáhnout hlouběji do peněženky, je zde možnost návštěvy některé z exotických zemí jako je např. Jihoafrická republika, Mexiko, Komodo nebo Kuba. Některé cestovní kanceláře se specializují výlučně na exotické netradiční zájezdy a dokáží vám přímo na míru ušít ten pravý. Výhodou takových zájezdů je bezesporu malý počet účastníků, tedy skupiny v maximálním počtu do dvanácti lidí. Podle vašeho přání vám kancelář najde to pravé místo pro pozorování zvěře v divočině (Afrika), šnorchlování mezi velrybami (Alorské ostrovy), pokud se nebojíte žraloků, navštivte Indonésii, řeky v Zambezi nabízí adrenalinový rafting, příznivci sjezdu si vychutnají písečné duny v Namibii.
černoch na pláži

Poklidná dovolená v České republice

Pokud zrovna nejste vyznavači adrenalinu, sáhnete po klidně strávených dnech v Čechách, neb jak se říká „všude dobře, doma nejlépe.“ Krásná místa najdete jak v Čechách, tak i na Moravě či Slezsku. Výhodou je dobrá cenová dostupnost a samozřejmě odpadá i jazyková bariéra. Možnosti ubytování jsou velice variabilní, od chat, chalup, apartmánů, rodinných penzionů až po několika hvězdičkové hotely. Jestli se vám přeci jen zasteskne po troše romantice v lůně přírody, můžete nocovat tzv. pod širákem nebo pod stanem, využívat nabídky kempů, výhodou je, že můžete každý den strávit na jiném místě a projet tak během několika málo dní velkou část země. Ideálním místem pro turistiku jsou hory, např. malebné Jizerky jsou oblíbené cyklisty, Šumava nabízí krásné lesy, Krušné hory kromě stezek i hrady, rozhledny a jiné zajímavosti. Milovníci historie uvítají výlety na hrady a zámky, kterých je v České republice bezpočet a nabízí svým návštěvníkům nezapomenutelné zážitky.