Jak přežít zimu v dřevěných mobilních domech

Výhod dřevěných mobilních domů https://www.lavarohouse.cz/ je celá řada, počínaje pořizovací cenou a konče samotnou technologií výroby a koncepcí obytného prostoru. Nevyžadují žádnou zvláštní a namáhavou údržbu, a pokud jste skromní a využíváte zdravý selský rozum, výrazně snížíte náklady na bydlení a stanete se téměř soběstačnými, i co se týče dodávky energií.

palivové dřevo

Největší položkou v rodinném rozpočtu bývají náklady na vytápění a jedinou možností, jak je stáhnout na minimum a být zároveň nezávislými na elektrické energii a zemním plynu, je dřevo. Palivové dřevo je dobře dostupné a máte-li pozemek na výhodném místě, můžete pak část dřeva zajistit i svépomocí. Kdo není líný, může tímto způsobem ušetřit i velké peníze.

Máte-li dostatek volného prostoru na vlastním pozemku, vyplatí se tu vybudovat přístřešek pro palivové dřevo a skladovat tu jak dřevo zakoupené, tak i samosběr. Zdarma můžete v lese sbírat spadané větve do průměru 7 cm a také šišky. Šišky sice rychle hoří, ale pro přitápění na počátku a ke konci zimní sezóny jsou perfektní.

les za domem

Prodej palivového dřeva může být výhodný i v souvislosti se zpracováním kalamitního dřeva, případně je možné dohodnout se se správcem lesa nebo s obecním zastupitelstvem na odkupu či zpracování poškozených a odumřelých dřevin.

Záleží i na volbě pozemku

S ohledem na samotěžbu dřeva nebo samosběr byste měli volit také pozemek, kde budete žít, a kde byste rádi umístili mobilní dřevostavbu. Blízkost hlubokého lesa je vždy výhodou z mnoha důvodů, jednak je tu božský klid, pak tu načerpáte dostatek energie z lesního porostu, můžete sbírat lesní plody a šišky a část palivového dřeva vám blízký les poskytne zdarma.

Ovšem i v případě, že budete palivové dřevo nakupovat, je tento způsob vytápění stále nejlevnější a také nejzdravější. Teplo z krbových kamen je jiné, než teplo z elektrokotle, přímotopů nebo plynového topení.