K čemu potřebujeme IBC kontejner od potravin


Potravinářský průmysl dodává na trh celou řadu produktů, o jejichž kvalitě rozhodují samotní výrobci. Potravinářská inspekce sice dohlíží na plnění jistých norem, ale ne každý producent vám přináší skutečně zdraví prospěšné zboží. Nejhůře jsou na tom ty výrobky, v nichž je původní surovina značně přetvořena a doplněna barvivy, dochucovadly a konzervanty, a naopak to, co je téměř v nezměněné podobě, bychom měli mít na jídelníčku ve značné převaze.

zralé jahody

Co se týče ovoce a zeleniny, ideální je samozřejmě čerstvě utržený plod, konzumovaný co nejdříve jako šťavnatý a v syrovém stavu, ovšem ne vždy a ne každý má tu možnost, například v naší zemi pochutnat si na čerstvém ananasu či banánech. Toto je také jeden z důvodů, proč se kromě čerstvých plodů dodávají do obchodů i šťávy. Zde opět musíte být ve střehu a vyhýbat se slazeným limonádám a šťávám slazeným cukrem a různě upraveným dalšími „éčky“ a nakupovat pouze stoprocentní koncentrát, který je pouze pasterizovaný. Toto je to nejlepší, co lze na trhu v této oblasti získat.

borůvky a maliny

Abychom si ovšem mohli stoprocentní ovocné džusy a zeleninové šťávy, pyré, zmrzliny a podobné výrobky dopřát, je zapotřebí v něčem je skladovat a přepravovat, a k tomu slouží například IBC kontejnery od potravin schoellerallibert.cz. Jsou to obří skládací plastové boxy o nosnosti až pět tun s vnitřní plastovou vložkou, která je jednorázová, a slouží pro naplnění kontejneru tekutými a polotekutými zemědělskými produkty.

Kontejnery se stohují na sebe do pěti pater, čímž se zefektivňuje přepravní cyklus. Velmi dobře se udržují v čistotě a dezinfikují od různých patogenů, čímž si přepravní společnost i dodavatel zemědělských komodit na trh udržují dobré renomé. IBC kontejner je mnohem sofistikovanější řešení přepravy potravinářského zboží v porovnání s různými sudy, barely a podobnými nádobami převážně válcového tvaru a kruhového půdorysu.