Rozumíte daním?

Ať jste vlastník firmy, která má tisíc zaměstnanců nebo živnostník, který pouze prodává své výrobky na trzích, jedno máte společné, musíte vést účetnictví. Už jen k založení firmy je potřeba se vyznat alespoň částečně v zákonech, navštívit příslušné úřady a vyplnit všechny potřebné papíry. Tím ale vše teprve začíná.

účetnictví

Založíte si firmu a najednou zjišťujete, kolik povinností vůči státu vám tím vzniklo. A to je ta lepší varianta, když víte, co všechno jste povinni dělat. Většina nových podnikatelů se proto raději svěří účetní firmě. Svěřit své účetnictví Praha odborníkům, kteří sledují nejnovější zákony, vyhlášky, prováděcí předpisy a ví, kdy, co a kam posílat, to je krok, který vám ulehčí podnikání.

Podnikáte a každý den je pro vás fyzicky i psychicky náročný? Proč si k tomu dobrovolně přibíráte ještě starosti ohledně účetnictví, když máte možnosti, nechat všechny starosti ohledně účetnictví, daní, přehledů kvalifikovaným lidem, které účetnictví živí. Tak jako vy rozumíte svému oboru podnikání, tak účetní firma sleduje všechny novinky v oblasti daní, bude za vás obíhat úřady, posílat vyplněné přehledy a daňová přiznání.

účetnictví

Přišel vám dopis, že k vám na firmu přijde kontrola z finančního úřadu? Pokud vám účetnictví dělá odborná firma, nemusíte dělat nic, a ona za vás vše vyřídí. Přichystá potřebné dokumenty, bude jednat s kontrolory a vy s nimi nemusíte vůbec přijít do styku, takže vás nijak nebudou zdržovat od vaší práce. Stejně tak kontroly z České správy sociálního zabezpečení a dalších státních institucí.

I když nepodnikáte, ale chcete si nechat zpracovat roční zúčtování daně někým jiným než účetní ve vaší firmě, která nemusí zahrnout do zúčtování všechny vaše příjmy a výdaje, vyplatí se zajít do účetní firmy a nechat si zpracovat roční zúčtování osobně. Účetní firma může přijít na daňové úlevy, které vám mohou přinést jedině zisk.