Seznamte se s creepypastou

Horory jsou v dnešní době vydávány jako na běžícím páse. Některé se dočkají velké oblibě, jiné jsou ale naopak rovnou odsuzovány. A těch odsouzených je mnoho, ať už kvůli špatnému zpracování, nedopracovanému příběhu, nebo jen neustále omílanému námětu. No a někteří nechodí na hororové filmy vůbec, jelikož po nich nedokáží existovat bez pocitu, že je někdo sleduje nebo chce zabít. Nicméně oba dva typy lidí si mohou oblíbit tzv. Creepypasty. Ať už jestli vám vadí vizuální zpracování a raději se budete cítit líp jen při poslechu, nebo naopak vás hororové filmy unavují a chcete více procítit příběh.

příběh piráta

            Creepypasty jsou strašidelné příběhy, které vymýšlí různě lidé na internetu. Původně obsahovaly jen příběhy s délkou maximálně minutu a náhlým koncem. Ovšem dnes se mezi ně řadí i hodinové příběhy. Mezi nejznámější patří například Slenderman, nebo Jack the killer. Pokud jste tedy o nich už někdy slyšeli, můžete si být jistí, že je vytvořil nějaký neznámý jedinec na internetu.
chodba zničeného domu

            Stejně tak se ale příběhy snaží umocnit atmosféru například různými jejich druhy, nebo zpracováváním opravdových událostí. Kromě klasického vyprávění zde najdete i typ výkladu, kdy máte splnit některé body, abyste se dostali do pekla, abyste si splnili po čem toužíte, nebo se jen přestali nudit. Body jsou však mnohdy opravdu náročné a téměř byste si při plnění prošli peklem. Díky snaze vytvořit místo tak univerzální, že jej najdete všude, dodává autor příběhu autentičnost a pravý hororový pocit.
park v noci

            Mezi nejznámější české účty, které předčítají vzniklé strašidelné povídky, patří například Staysteak, Nostifikus nebo Pixelorez. Jde také o to, zda-li si se svým hlasem dokáží dostatečně pohrát a navodit vám tak atmosféru daného prostředí, nebo přiblížit nepříjemné zvuky vycházející z temných koutů. Pokud si oblíbíte tento druh hororu, můžete se účastnit festivalu, který pořádají právě tyto osobnosti a zde s nimi můžete rozmýšlet nad konspiračními teoriemi.