Vypočítejte si svou budoucí mzdu

V každém zaměstnání přijde v měsíci den, kdy dostaneme výplatu na účet. Za naši dobře odvedenou práci celý měsíc získáme jednoho dne v měsíci peníze na svůj účet. Potěšující moment pro každého z nás. Jenomže kolik reálně dostaneme? Jaký je správný výpočet? Kolik budou odvody? To všechno je zapotřebí vypočítat.

peněženka karta

Nejprve si řekneme, že všechno začíná u hrubé mzdy. Ta je základním a jakýmsi hlavním stavebním prvkem. Znamená to, kolik vám vlastně chce zaměstnavatel ve vašem zaměstnání zaplatit za vámi vykonanou práci za celý měsíc. Na hrubou mzdu se však nahlíží ještě v rámci zákona a existují různé kategorie podle složitosti a náročnosti zaměstnání, do které budete platově zařazeni. Samozřejmě zde platí pravidlo, že čím lehčí a jednodušší pracovní pozice, tím nižší pracovní kategorie. Pokud jste ale manažer nebo nějaký druh specialisty, je jasné, že budete už ve vyšší platové třídě, podle toho se určuje, jaká by zhruba mohla být vaše hrubá mzda. Existují však i další kritéria jako jsou ostatní podobné platy na obdobných pozicích posuzovaných například v kraji nebo v dané oblasti. I toto promlouvá do vaší výplaty. Všechno nakonec spočítá kalkulačka hrubé mzdy Kalkulackacistemzdy.

pokladnička

Stačí si na internetu zadat pár základních údajů, nejprve výši hrubé mzdy a pak pár dalších doplňujících informací a vše se vám vypočítá. Pokud nebudete zadávat další informace, tak dáte ihned vypočítat a z hrubé mzdy se stane výsledek vaší čisté mzdy, kterou reálně dostanete na váš bankovní účet.

Následně uvidíte i odvody, kolik jde z vaší výplaty na sociální pojištění a kolik na zdravotní pojištění. Tyto sazby jsou stanovené zákonem a jedná se o určitá procenta z vaší výplaty, které je potřeba odečíst, stejně tak jako například zákonem stanovenou daň z příjmů.

Výsledná čistá částka je právě ta, kterou získáme na bankovní účet. To už jsou ty peníze, které si můžeme celý další měsíc užívat.