Panna pro švadlenky i aranžéry

Domácí švadlenky i profesionální krejčí mají k dispozici docela dost pomocníků při své ne zcela jednoduché práci. Velkou službu jim jistě každodenně přináší šicí stroj. Díky němu je jeden steh jako druhý a také se ušetří opravdu velká spousta času.
– Už by bylo určitě naprosto nepředstavitelné, pokud by se musely oděvy šít ručně.
– Takovou práci by asi nikdo nezaplatil.
krejčovská panna.jpg
Zmíněného pomocníka v podobě šicího stroje ale časově předběhl jiný, který je také velice potřebný. Tím pomocníkem je krejčovská panna. Každý, kdo zhotovuje například košile, halenky nebo saka, si jistě umí představit, jak těžko by se jim pracovalo. Už jen na ramenou, aby vše sedělo jako má. A neustále oděvy zkoušet na budoucím nositeli by asi nebylo příjemné ani pro jednu stranu.
§ Moderní krejčovská panna se vyrábí v několika variantách.
– Můžete mít doslova celou rodinu.
– Jak dámská, tak i dětská figurína se vyrábí v různých konfekčních velikostech.
výloha obchodu.jpg

Snadné nastavení velikostí

Náročnější krejčí a švadleny mohou mít tu, která je nastavitelná na několik velikostí. Je určena především pro profesionální návrháře a výrobce oděvů.
– Je vyrobena z kvalitního plastu, což zajištuje pevnost a také snadnou manipulaci.
– Vnější část je potažena elastickou textilií, pod kterou je tenká molitanová výztuž.
– Tím pádem je možné pomáhat si při práci kratšími špendlíky.
oblek na stojanu.jpg
Nastavení velikostí je možné jednoduchým způsobem – regulací pomocí vstupních koleček, na kterých jsou jednotlivé velikosti označeny. Krejčovské panny ale nemusejí sloužit pouze „k ruce“ výrobcům oděvů. Je možné je použít i v obchodě nebo výkladní skříni na aranžování různého zboží. Ať už se jedná o oděvní nebo galanterní. Pro tyto účely jsou busty vybaveny šroubem, kterým lze nejen regulovat výšku figuríny, ale také snadno odmontovat dřevěný stojan a obě části tak použít zvlášť.