Vytvořte prostor malým dobrodruhům

Čekáte nový přírůstek do rodiny, nebo jen chcete vytvořit lepší pokoj pro svého malého rošťáka? Stojí před vámi nelehký úkol. Dětský pokoj totiž není jen místem, kde vaše dítě večer ulehne. Právě tady bude v deštivých dnech bojovat s piráty, ujíždět vlakem do dalekých zemí a hledat poklad na konci duhy. V dětském pokoji se totiž rodí ty nejlepší nápady a nejbláznivější příběhy. Troufnete si na to sami, nebo se raději inspirujete návrhy dětských pokojů?

Na co tedy nesmíte zapomenout?

kouzelný dětský pokoj

Pracujte s prostorem

Nic jiného už vám asi nezbývá. Ať už je místnost, která bude sloužit jako dětský pokoj jakkoliv veliká, lze ji proměnit v dokonalé útočiště pro zvídavou dětskou dušičku. Rozvržení a nábytek do velké míry záleží právě na věku dítěte. Zatímco miminku stačí mít kde složit hlavičku, děti předškolního věku již vyžadují i volný prostor k tvoření nejrůznějších her, školáci zase místo k učení a puberťáci především soukromí.

Nezapomeňte, že děti rostou

A to velmi rychle. Jste-li ochotní měnit vybavení dětského pokoje každých pár let, jistě to pro vás nebude problém. Pokud ale hledáte univerzálnější řešení, budete se nad celým návrhem muset ještě pořádně zamyslet.

Barvy, barvy a zase barvy

Starší děti už si barvy dokáží vybrat sami, na vás však je, dokázat zkrotit jejich fantazii. Přeci nechcete mít v domě šapitó. U miminek jsou nejlepší univerzální a pastelové barvy v jemných tónech. Klasika je sice růžová pro holčičku a modrá pro chlapce, ale klidně můžete trošku experimentovat. Pokud se chcete nechat překvapit, volte neutrální barvy.

dětský pokoj

Bezpečnost na prvním místě

Nezapomínejte na to, že dětský pokoj musí být hlavně bezpečným místem. Batolata rády olizují, zkoumají a padají. Zabezpečte zásuvky, ostré rohy a nezapomínejte na zámky na okna. Ačkoliv se vám to nemusí zdát, dítě v batolecím věku dokáže z ničeho udělat něco a dostat se tam, kam by se podle vás nikdy nevlezlo. A jejich lezecké schopnosti vás budou překvapovat ještě nějaký ten měsíc.

Líbí se vám ty krásné designové pokojíčky, jaké vídáte v časopisech?

A vašemu dítěti by se takový jistě také líbil. Jenomže ne každý z nás má oko na detail. Nemusíte se trápit. V dnešní době jsou již služby profesionálních designerů dostupné a ulehčí vám spoustu práce. S dětskými pokoji mají spoustu zkušeností a neméně skvělých hodnocení profesionální designérky z firmy By Design, které vám rády a ochotně pomůžou splnit sen vaší malé lásky.