Zvláštností Mačingové diety je jíst pouze 3x denně

Na trhu je k mání spousta diet a možná jste zaznamenali další druh diety, která se nazývá Mačingová dieta https://www.bmikalkulacka.cz/macingova-dieta. A proč právě Mačingová?

Je to jednoduché – proto, že ji vymyslela a přivedla k dokonalosti Antónia Mačingová ze Slovenské republiky. Jde o dietní plán, který redukuje vaši hmotnost a je uzpůsoben na téměř celý měsíc, respektive na dvacet osm dnů.

Výhodu lze spatřovat v tom, že nemusíte jednotlivé porce, které konzumujete, vážit ani počítat kalorie, což bývá základním kamenem úrazu, protože počítání kalorií je dosti náročné a od diety dovede přímo odpudit.

počítání kalorií

Takže u Mačingové nevážíte ani nepočítáte, ale pozor na rozdělení potravin, protože jsou striktně rozdělené na p o v o l e n é a z a k á z a n é !

Tento dietní redukční plán je rozdělen do dvou fází, což první fáze je d e t o x i k a č n í a kdežto druhá fáze je již zaměřena na samotné h u b n u t í.

Co si mám představit pod detoxikační fází?

Jde především o to, aby se váš organismus zbavil všech nežádoucích látek a toxinů, které jsme posbírali a bohužel, si je nosíme v těle. Zbavením se těchto látek dokáže pak vaše tělo lépe a rychleji trávit a ucítíte i větší aktivitu.

Co jím během první fáze?

Jelikož se jedná o d e t o x i k a č n í f á z i, je zapotřebí tělo vyčistit a nezatěžovat potravinami, které potřebují delší stravovací rytmus. Z tohoto důvodu jíte převážně jen zeleninu, která hraje prim. Díky zelenině, která obsahuje spoustu vlákniny, dochází i k čištění střevní flory, která je pro stravování velmi užitečná a důležitá. Můžete jíst i určité druhy ovoce. Přílohy by měly být tvořeny převážně také ze zeleniny, například v troubě pečené celerové hranolky, které jsou velmi chutné nebo hašé ze špagetové dýně – také velmi chutná záležitost!

zelenina a ovoce

Jaký jídelníček platí při Mačingově dietě?

Je pozoruhodné, že Mačingová nepočítá s pravidelnou stravou á pět jídel denně, což se proklamuje ve většině diet, to znamená – zde nebudete snídat, svačit, obědvat, druhá svačina a večeřte, ale budete jíst pouze třikrát denně. To vyhovuje lidem, kteří mají náročnou práci a přivítají z důvodu časových úspor jíst pouze třikrát denně.