Chtěli byste pejska?

Je zde mnoho krásných psích plemen, které si dokážeme zamilovat na první pohled. Může to být zlatý retrívr, akita inu, německý ovčák, jezevčík anebo velmi oblíbená malá roztomilá čivava. Všechny plemena mají určité povahové vlastnosti, na které nesmíme zapomínat. A tak každé plemeno, ačkoliv je roztomilé a úžasné, jak chce, vlastnit nemůžeme.

malý pejsek

Máme zde mnoho chovných stanic, které prodávají tyto čtyřnohé kamarády takzvaně „s papíry“. Psi s PP mají ověřený celý rodokmen a my si můžeme být jistí, že v linii nebyla žádná závažná onemocnění, která by mohl náš budoucí pejsek mít jako dědičnou součást. Pak tu jsou psi, kteří žijí v útulku. Mohou být z dobré linie, ale také nemusí. Tito psi nejsou o nijak méně horší, jen se jich jejich pán vzdal, odložil je anebo utekli a nikdo je nikdy nenašel ze své rodiny. Proč by měli trpět v kotcích v útulcích? Každé zvíře si zaslouží mít milovanou rodinu. Máme tu zastánce pouze psů s papíry a také zástupce útulkových pejsků. Do které kategorie se řadíte Vy?

tři psi

Chovné stanice jsou snad na všechna plemena psů. Například chovná stanice plemen Akity Kenichiai je krásným příkladem, jak může taková webová stránka vypadat. Vyhledávání chovných stanic je opravdu jednoduché. Stačí si najít stránku podle krajů a můžete se kochat a zjišťovat případné informace. Tyto chovné stanice také mají sociální sítě. Na sociálních sítích jsou většinou lépe aktualizované příspěvky a případné vrhy – neotálejte tedy s tímto průzkumem moc dlouho.

Ať se rozhodnete pro útulkového pejska či čistokrevného pejska – věřte, že výchova je důležitým aspektem pořízení. Vždy si pořiďte pejska až když víte, že mu můžete dát spoustu času a můžete se mu určitě věnovat a vychovávat ho. Pokud bude pejsek často opuštěný, může se stát bázlivým či v horším případě agresivním jedincem, kterého jen tak nepřeučíte zpátky. Trvá to mnoho let a někdy i tak neuspějete.