Doplněk stravy Orca Collagen

Měsíční užívání doplňků stravy v jedné jediné krabičce, to je Orca Collagen – 30 denní dávka Orcacollagen. 6 000 mg peptidů (bílkovin) v každé jedné z 30 dávek hydrolyzovaného rybího kolagenu.

Když se zmíní kolagen, většina si vybaví kloubní přípravky, které jsou již několik desítek let dostupné na trhu. Věděli jste ale, že kolagen nepodporuje pouze kloubní aparát? Zásadní vliv má tato ve vodě nerozpustná bílkovina (skleroprotein) na pleť (myslíme pozitivní vliv na pružnost, množství a hloubku vrásek a vznik celulitidy), vlasy a nehty.

Pružná pleť

Pokud jste příznivci doplňků stravy, můžete si dokonce vybírat z druhů kolagenů, které jsou přírodní (hovězí, vepřový, rybí). Rybí kolagen, který je součástí přípravku Orca Collagen, je pro tělo lépe vstřebatelný a právě proto se postará o Vaši pleť. I přesto, že máme zdroj, vyvstává otázka, jaký typ kolagenu zvolit. Nejrozšířenějším je kolagen I. typu (pokožka, pojivové tkáně, kosti). V chrupavkách se nachází kolagen II. typu. Co se týče hladké svaloviny, žil a tepen, nalezneme zde kolagen III. typu, ostatní typy nejsou pro tělo až tak důležité jako výše zmíněné.

Doplňky stravy

Přípravek Orca Collagen však neobsahuje pouze kolagen I., II. a III. typu, ale také spoustu jiných, tělu prospěšných, látek. Ve složení denní dávky vyjma peptidy hydrolizovaného rybího kolagenu (6 000 mg) jako benefit nalezneme kyselinu hyaluronovou (hyaluronát sodný, 20 mg), která se pěkně stará o naše tkáně (hydratuje). V zastoupení vitamínů se zde nachází vitamín C (kyselina L-askorbová,150 mg), který nepodporuje pouze imunitu, ale také syntézu kolagenu a vitamín H (biotin, 0,04 mg), který se stará o vlasy, sliznice a pokožku. Mimo to je důležitým prvkem také zinek (glukonát zinečnatý, 76,9 mg), díky kterému nevznikají kožní problémy. Ochucený sáček (součástí jsou přírodní aroma lesních plodů a steviol-glykosidy) přípravku tak jednoduše stačí jednou denně rozmíchat ve sklenici vody a vypít.