Co vás čeká v autoškole v Praze

Teorii zvládnete i doma

Jakmile vám začne v autoškole v Praze výukové období, budete poměrně značně vytíženi, budete absolvovat cvičné jízdy a kromě toho i teoretickou přípravu. S tou však můžete začít ještě před začátkem oficiálního kurzu, bude to výhodnější v tom, že si vše rozložíte do delšího časového období. Teoretické znalosti se tak můžete učit doma, v poklidu, bez stresu.

cvičiště v autoškole

Autoškolu si vybírejte pečlivě

Využijte možnost vybrat si autoškolu, která vám bude vyhovovat, za socialismu to možné nebylo a museli jste se přizpůsobit místním podmínkám, které nemusely být zrovna růžové. Kupříkladu vám nemusel vyhovovat vozový park, některá vozidla byla zastaralá a nemusela být zrovna v nejlepším technickém stavu. Vy se orientujte nejen na technické vybavení, ale i na reference, které autoškoly sklízí na Internetu. A pochopitelně musíte mít k dispozici zákonem dané počty a délky jízd.

výcvik v autoškole

Připravujte se na cvičné jízdy zodpovědně

Cvičné jízdy v městském provozu jsou velmi náročné na pozornost a bdělost, navíc je dnes mnohonásobně frekventovanější provoz na silnicích první a druhé třídy, v městských ulicích i na dálnicích. Jistě vám nemusíme připomínat, že za volant nepatří alkohol a drogy, ale to není vše. Velmi důležité je být na jízdu dostatečně odpočatí, bez spánkového deficitu a také posilnění vhodnou stravou.

Výhodu mají ti, co se věnují zdravé výživě, nekonzumují těžká moučná jídla a tučné masité výrobky a raději preferují lehce stravitelné pokrmy s dostatkem čerstvé zeleniny. Dejte si raději vegetariánské těstoviny a zeleninový salát, než vepřový řízek s bramborovým salátem, po kterém se vám bude chtít usínat za volantem, nebo vás bude bolet překyselený žaludek.

Vhodné je bránit se stresu za volantem adaptogenními bylinkami, např. Ženšenem nebo Ashwagandhou, které udržují stabilní hormonální rovnováhu, lepší soustředění a koncentraci. Můžete si je dopřát i v podobě alternativní kávy.