Trampolína 305 cm dokonale zaměstná většinu svalstva

Práce velkých svalů

Skákání na trampolíně, odrazy a dopady od pružné plochy jsou naprosto specifickým druhem pohybu a v běžném každodenním životě se s ním prakticky nesetkáte. Skákání na pružné podložce můžete simulovat jen stěží někde jinde, ani pružinová matrace, ani odpružené vidlice jízdního kola nemohou trampolíně 305 cm https://www.goodjump.cz/trampolina-305 konkurovat. Při skákání, resp. dynamických odrazech jsou prokrvovány nejmohutnější svalové partie, jimiž jsou přední stehenní svaly, lýtkové svaly a hýždě. Zároveň s nimi se ale uvádí do pohybu břišní i zádové svalstvo, které udržuje stabilní pozici cvičence vůči zemské ose. Námaha je skutečně značná, některým lidem může připadat jen jako legrační poskakování, ale není tomu tak.

skákání

Výhodou tohoto procesu je úleva pro srdeční sval, ten je méně namáhán vždy, když jsou zapojeny nohy. Práce nohou funguje jako pomocná srdeční pumpa, prokrvené svaly lépe rozvádí krev do spodní poloviny trupu a tím ulevují srdci. Zároveň se pravidelným tréninkem zvyšuje vitální kapacita plic a lépe okysličují vnitřní orgány včetně mozku. Výsledkem je pak lepší pocit, radost z pohybu a ze života.

Celulitida

Celulitida se řadí mezi civilizační choroby. Zajímavé je, že se ve středověku a ve starověku údajně prakticky nevyskytovala. Léčí se mnoha způsoby a jedním z nich jsou i lymfatické masáže. Rozproudění lymfy je totiž naprosto zásadní pro odvádění metabolických zplodin a toxických látek z organismu. Je známo, že ty se nejvíce usazují tam, kde nemohou tělu uškodit, tedy nejprve mimo orgánový systém, v periferiích a v tukové tkáni.

trampolína

Lidé si však často neuvědomují, že lymfa je nejsilnější detoxikant v těle, a že se spouští pouze svalovou prací, nikoli srdeční činností. Podmínkou je zkrátka pohyb a bez něho by to tedy opravdu nešlo. Skákání na trampolíně je ideální způsob, jak šetřit klouby a páteřní obratle dopadem na měkkou podložku a zároveň zaměstnat většinu svalstva, zlepšit kondici, krevní oběh, zdravě hubnout a posílit lymfatický, tedy tím pádem i imunitní systém.