Přírodní antidepresivum

Máte špatná období? Těžké myšlenky? Něco Vás trápí? Neřešte problémy léky. Jestliže máte psychické obtíže, trápí vás deprese či úzkosti? Navštivte psychickou pomoc. Co dělat, když vás přepadne špatná nálada akutně a vy potřebujete zlepšit den? Zkuste čaj. Ale jaký? Je jich přeci tak moc. Třezalkový čaj Darka-shop je přímo pro Vás. Považuje se za přírodní antidepresivum. Při pití třezalkového čaje budete mít neustále úsměv na rtech. Nezklidňuje pouze myšlenky ale také žaludek a trávení. Vyřeší i problémy s nespavostí. Působí protizánětlivě a urychluje hojení poranění a jizev. Zevní využití aplikujte v případě problémů s ekzémem či hemeroidy. Napomáhá při splasknutí otoků. Ženám poslouží v dobách hormonálních výkyvů.

třezalka

Nejlepší bylinky na nervy a úzkosti je třezalka tečkovaná. Jedná se o poměrně běžnou bylinu rostoucí v Evropě i Asii, která se využívá pro své rozmanité účinky už od středověku. Vyskytuje se především v hornatých oblastech. Bylina je vysoká až 60 cm, kvete žlutě, plody jsou ve formě tobolek, ze kterých vytéká červená tekutina.

třezalkový čaj

Příprava čaje je opravdu snadná. Vsypte 2 čajové lžičky usušené třezalkové směsi do hrnečku a zalijte vroucí vodou. Nechte louhovat čtvrt hodiny. Takto připravované třezalkové čaje konzumujte 3 až 5krát denně. Že jste nesehnali čistou 100% směs třezalky? Nesmutněte, ve směsi třezalka jen umocňuje své účinky. Skvělý parťák je s meduňkou, dobromyslem či maliníkem. Chuť je typicky bylinková až hořká, neváhejte si osladit a obalit nervy kvalitním medem od včeliček.

Nejste čajový typ? Zkuste olej. Připravte si ho z pohodlí domova, je to opravdu jednoduché. Směs usušených třezalkových částí rostlin podrťte a vložte do olivového oleje. Nechte macerovat asi týden v otevřené nádobě. Během 6 týdnů se olej v uzavřené sklenici zbarví na červeno díky slunnému stanovišti. Změna barvy je indikátor dokonání všech procesů. Olej se hodí na vnější i vnitřní učívání. Po čajové lžičce 3x denně se psychické zdraví zlepší.