Jak vyrobit dekoraci?

Dekorací se dá vyrobit opravdu hodně
Mnoho lidí má doma nějakou dekoraci. Dokážou opravdu hezky oživit vnitřní prostory domu, ale i například vstup do domu nebo okna. Dekorace se dají umístit na různá místa, a když je vhodně zvolíte, nadělají vážně hodně parády. Někdo má rád jen vánoční dekorace, někdo si nedokáže představit svoje bydlení bez dekorací po celý rok. Ať už patříte do jakékoliv skupiny, můžete si dekorace vyrábět sami doma.

kytice na autě

Jak na to?
Především si ujasněte, jestli chcete živé dekorace z řezaných květin a přírodních materiálů, a nebo jestli dáte přednost aranžmá z umělých květin. Oboje má samozřejmě pro a proti. Živé dekorace budou vždycky vypadat lépe, ale zase vydrží mnohem kratší dobu. Ale i umělé dekorace mohou vypadat dobře, když koupíte kvalitní umělé komponenty. Dnes už seženete opravdu kvalitně vyrobené umělé květiny, které nerozeznáte od živých. Pak si už jen zvolíte typ dekorace – může t být třeba dekorační mísa, truhlík nebo třeba vypichovaný věnec. Inspirace je na internetu opravdu hodně.

Velmi oblíbená je aranžovací hmota Lepaso.cz, do které můžete zapichovat umělé květiny i ty živé. Na živé vazby je potřeba zelená hmota, která se před zapichováním namočí do vody, aby ji nasákla, a aby v ní květiny vydržely dlouho hezké. Vybrat si můžete klasické obdélníky, které se dají různě seříznout do požadovaného tvaru. Můžete je nastavit pomocí špejlí, a máte tak například velmi vysoký kužel k vánočnímu tvoření.

adventní vazba

Tuto hmotu používají jak profesionální floristé, tak lidé, kteří si své domovy zdobí sami vlastnoručně vyráběnými dekoracemi. Kopii dnes můžete i kužely, různě velké věnečky, srdce a různé tvary s držáky do vázy. Rovněž můžete sehnat hory v mřížce, které se používají k výrobě dušičkových vazeb i k výrobě svatebních květin. Samozřejmostí jsou srdce s přísavkami, která se skvěle hodí k výrobě svatebních dekorací na auta.