Venkovní úprava okolí

Když je chatička malá, a hezky zapadající do přírody, člověk může skutečně jen závidět. Ty betonové obludy s dvěma garážemi mne nechávají chladným, ale ty malé chajdy…

Vše je ovšem v tom, jak je upraveno okolí chatky. Je-li zde betonový dvorek, neřkuli dvůr, nepůsobí to na mne dobrým dojmem. Za to obložení přírodním kamenem, nebo jeho využití na zatravněné ploše, to už je něco naprosto jiného.

kámen

Ono to totiž vypadá naprosto přirozeně. Nebije to do očí, nepřitahuje zbytečně pozornost a působí to takovým zvláštním dojmem. Já se prostě domnívám, že dřevo a venkovní obkladový kámen jsou naprosto optimální pro každou chatu či dům.

Ne každý se mnou souhlasí, ale na to má právo. Každý jsme jiný.

Venkovní obkladový kámen si asi nepořídíte sami, jako za sobotní odpoledne, že byste si zašli do lesa pro nějaké kameny a hotovo. Kdepak, takto by to asi ani nebylo ono. Kámen by měl být speciálně upraven a je jedno, jaký je to materiál.

Kdysi jsem se potuloval oblastí kolem Kružberku, Mokřínek a tak dále a tam jsem viděl skvělé využití břidlice. Bylo to zde snadno dostupné, celé hory zde byly, takže proč toho nevyužít. Jinde je zase vládcem obložení pískovec, nejvíce tam kde je zase poblíž, vozit jej zdaleka by asi nebylo to pravé ořechové.

Může se použít i umělý obkladový kámen, ale ten není tak uznáván a některé firmy jej ani nezkoušejí svým zákazníkům nabízet.

Při výběru je třeba mít na zřeteli základní věc, aby byl kámen mrazuvzdorný. Tedy pokud jej míníme použít jako venkovní obklad, vevnitř už to tak důležité není.

kamenné obložení

Tento článek vám dokonce doporučí firmu, která je na tyto věci odborníkem na slovo vzatým. Práce s kamenem je živí a jsou schopni zařídit a udělat cokoli, co zákazníka uspokojí.

A protože jste dočetli až sem, čeká vás odměna v podobě odkazu, který je výše a přes který se k této firmě dostanete.