Feeder pruty – na čudly i na trofeje

Feederová metoda rybaření se na české rybářské scéně objevila koncem minulého století a od té doby její oblíbenost strmě stoupá. Patří mezi metody chytání na těžko a hlavní roli při ní hraje – jak už název napovídá – takzavný feeder neboli krmítko. To se pravidelně pěchuje rybí pochoutkou a vrhá se do vln coby pozvání prostřenému stolu – a nastraženému háčku. Indikátorem toho, co se pod hladinou děje, v případě tohoto stylu rybaření zajišťuje špička prutu, která citlivě reaguje na napětí vlasce. Oproti klasicky nastraženému číhátku je mnohem citlivější a upozorní vás i na drobný úloveček. Můžete ji měnit podle toho, jakou měkkost potřebujete nebo i podle prostředí, kde se touto metodou rozhodnete rybařit. Vhodná je jak na stojaté vody, tak i do řek a potoků. Použitelná jak na lov kaprovitých, tak i na lov dravců. Vše záleží na tom, pro co se rozhodnete a jaký prut si zvolíte.

fishing family

Existuje několik druhů feederových prutů, záleží jen na vašem výběru a preferencích. Majitelé feederových prutů hlásí vysokou úspěšnost právě díky citlivosti špičky prutu, která vám nezatají žádný pohyb kolem krmítka a poskytne možnost skutečně rychlého zaseknutí. Pro tu nejjemnější rybařinu tu máme ty nejjemnější pruty zvané WINKLY PICKER, případně o něco silnější pruty LIGHT. S těmito nástroji docílíte desítek záběrů za den a skvělé jsou i pro malé rybáře. Na těžší váhy doporučujeme kategorii MEDIUM a pro opravdové fajnšmekry, lovce dravých trofejí a vypasených kapříků máme i kategorii HAEVY.

Pruty

K většině prutů obdržíte i náhradní špičky v ceně, další možnost je si je dokoupit v samostatném setu a doplnit do sbírky dle vašich potřeb. Jste – li úplný nováček feederovým rybařením dosud nepolíben, pořiďte si rovnou celou sadu, kde najdete vše, co k takovému feeder rybaření potřebujete.

Z naší široké nabídky feederových prutů si vybere každý! Ať už s rybařením začínáte nebo už je nějaký ten pátek vaší největší vášní.