Nepodceňujte důležité přípravy

Koupání je opravdu velkou zábavou, kterou si v létě rád užije snad každý. Jakmile se ale začne blížit konec léta, je dobré se chystat na to, že přijdou chladnější dny. To je potom nutné venkovní koupání přichystat na roční období, která teprve přijdou. Na co je tedy dobré dát si pozor a jaké kroky byste měli udělat, aby bylo vše v tom nejlepším pořádku, a na začátku další koupací sezóny jste všechno snadno, rychle a bez problémů uvedli do provozu?
rampouchy na větvičce

Dávejte si dobrý pozor
Zazimování nadzemního bazénu není dobré podceňovat, a to také z toho důvodu, že by se klidně mohlo stát, že dojde k poničení některého vybavení, o tom není pochyb. A proto věřte tomu, že si i Vy přijdete na své a dočkáte se jenom toho nejlepšího, na to se můžete kdykoliv spolehnout.
Snad každý tedy ví, že je dobré uschovat veškeré vybavení na nějaké suché a bezpečné místo, na kterém už bez problémů přečká do dalšího léta. Vše tedy bezpečně uschovejte a venku nechte pouze to, co uschovat není možné.

Led může ohrozit mnohé

Když budete mít uschované veškeré vybavení, tak byste se měli zaměřit na samotný bazén. Mnohdy se vyplatí z něj upustit vodu a do zbytku přidat přípravek, který už se postará o to, aby se na dně a na stěnách neusazovaly anorganické usazeniny. To by totiž jinak mohl být nepříjemný problém, protože se tyto usazeniny velice špatně čistí. Dále je nutné dávat pozor na led, protože když voda zamrzne, tak zvětší svůj objem, což může vést k mnohým poškozením.
popraskaný led

Plováky jako efektivní pomoc
Jak tedy něčemu takovému zabránit? Počasí neporučíte, můžete ovšem využít jiných možností, které tu pro Vás jsou, a to například dilatačních plováků, které umístíte do vody. Ty už rozpínavost ledu absorbují a vyhnete se tak poškození, které by jinak mohlo přijít. Je to efektivní řešení, které je velice oblíbené, a spoléhají na něj mnozí, o tom nepochybujte.