Uzavíratelné zip sáčky si vezměte s sebou na dovolenou

Sáčky se zipem se staly velmi vyhledávaným pomocníkem a lze po nich sáhnout i tam, kde pobýváme pouze dočasně – na dovolené. Uzavíratelné zip sáčky mají tu kouzelnou moc, že nepropouští ani tekutinu, ani sypké materiály, a ani žádný odér.

Jak zlepšit hygienu při pobytu na dovolené

Kam ukládáte špinavé prádlo – na dovolených bývá mnohdy problém, kam se špinavým prádlem. Když se chystáte na delší pobyt mimo domov, balíte věci a věnujete pozornost hlavně tomu, abyste měli vše potřebné a na něco nezapomněli. Stává se, že po pár dnech, nevíte, kam odkládat propocená trička a ponožky, a tak hledáte to, co máte při ruce, různé igelitové tašky, pytlíky a další formy improvizace. Máte-li ovšem při ruce uzavíratelný zip sáček patřičných rozměrů, aby se do něj pohodlně vaše použité svršky vešly, uzavírací zip vám zaručí, že nebude ven prosakovat ani typický bakteriální odér, ani různé formy nečistot.

toaletní papír

Toaletní papír v zip sáčku – hygienické vložky, tampony, toaletní papír, ubrousky, papírové kapesníky a všechny další papírové hygienické výrobky byste měli mít neprodyšně uzavřené a oddělené od ostatních věcí v zavazadlech. Papír totiž velmi rád „natáhne“ různé pachy, absorbuje tekutiny a vlhkost a v podstatě spolu s ním pak přijímáte něco, co byste ani nechtěli. Buďte bdělí a mějte s sebou dostatek uzavíratelných zip sáčků, kde bude tento materiál dobře uschován a chráněn. Velmi důležité je to hlavně tam, kde hrozí průnik dešťových srážek, a následné rozmáčení a znehodnocení, kupříkladu mokrý toaletní papír vám nebude vůbec k ničemu a čekat spoustu hodin, než vyschne, není nejlepší nápad.

špinavé prádlo

Na svačinu – když se na dovolené pohybujete např. na kole nebo chodíte pěšky s batohem, a chystáte si na celý den svačinu, mohou se sáčky se zipem hodit k tomu, že do nich oddělíte jednotlivé suroviny a nestane se, že by např. rozmáčklý banán pachově ovlivnil chléb se sýrem, nebo zrající romadúr poznamenal svým odérem sladký dezert.